BMW pokazało oficjalnie nowe wcielenie modelu Z4. Nie spieszyli się, bo poprzednia generacja przestała być produkowana już 2 lata temu, ale patrząc po zdjęciach to chyba było warto czekać? Premiera nowego roadstera BMW odbyła się podczas Pebble Beach Concours d’Elegance, i jak przystało na prestiżową imprezę, Bawarczycy nie przyjechali z byle czym.

Nowe Z4 to wersja M40i, która ma pod maską 3 litrową R6tkę o mocy 382hp (na rynek amerykański) i podobno tylko 335hp w Europie. Za te różnice podziękujcie nowym unijnym testom WLTP. W wersji amerykańskiej 60 mil (czyli 96 km/h) na liczniku pojawi się w 4.4 sek. W Europie przy mniejszej mocy setki należy oczekiwać w okolicach 5 sekund. Na szczęście idealna dystrybucja mas 50:50 występuje niezależnie od rynku, na którym ten model jest sprzedawany :).

Na premierę, Z4 M40i będzie dostępne w wersji First Edition charakteryzującej się kolorem lakieru Frozen Orange Mettalic i antracytowym (w tłumaczeniu: szarym) dachem, a także bogatym wyposażeniem takim jak adaptacyjne LEDy, HUD, audio Harman Kardon itd. Samochód w salonach pojawi się w połowie 2019 roku. Niedługo powinny pojawić się też oficjalne zdjęcia i inne szczegóły dotyczące nowej Toyoty Supry, która powstaje na tej samej płycie podłogowej co BMW Z4.

Jak oceniacie nowe BMW Z4?
Ocena czytelników 9 Głosów
7.5