Seat Leon Cupra ST 370 Carbon to nowa zaskakująca propozycja od Seata. Jak można prosto wywnioskować z nazwy, stare dobre 2.0 TFSI udało się rozkręcić do 370 koni, co w połączeniu z napędem 4Drive i skrzynią DSG da setkę w 4.5 sekundy – naprawdę godny szacunku wynik.

Ciekawa sytuacja w momencie, gdy Golf R został dzięki normom WLTP osłabiony do 300 koni z dotychczasowych 310, a Audi S3/RS3 zostało w ogóle wycofane z produkcji. Co ciekawe, na szwajcarskiej stronie Seata możemy przeczytać, że za tuning tej wersji odpowiada ABT. Z kolei nasz krajowy importer o tym nie wspomina.

Nowy mocny Leon będzie kosztował 209 300 zł i w wyposażeniu standardowym znajdziemy między innymi kubełkowe podgrzewane fotele z alcantary, pełne światła LED i wirtualny kokpit. Do tego adekwatny do nazwy edycji przedni spoiler z włókna węglowego, a także przedni dyzufor i listwy progowe wykonane z tego samego materiału. Na naszym rynku ma być dostępnych tylko 13 sztuk Seata Leon ST Cupra 370 Carbon, więc jeśli zależy Wam na takim to musicie się pośpieszyć z zamówieniem.

Jak oceniacie Seata Leona ST Cupra 370 Carbon?
Ocena czytelników 45 Głosów
8.0