Targi motoryzacyjne nie ograniczają się tylko do tego co wewnątrz hal wystawowych. Czasami bardzo ciekawe samochody można spotkać na parkingach i w okolicy targowych budynków.

Ostatnio na MotorShow byłem w 2017 roku. Pamiętam, że wtedy na parkingu królowało Ferrari F12berlinetta w duecie z Porsche 911 GT3, czerwone Lamborghini Huracan, białe Gallardo, 488 GTB, Audi R8 i kilka mocniejszych RSów. To co się działo, możecie zobaczyć w 5 odcinku Daily Observations – link tutaj. W tym roku na Poznań MotorShow 2019 wybrałem się klasycznie na pressday w czwartek i może nie było tak zjawiskowo jak 2 lata temu, ale również było na co popatrzeć.

Na parkingach, podobnie jak w hali królowało Porsche. Pojawiły się aż cztery 911 w najnowszej odmianie 992. Żółte, czerwone, białe i czarne. Jednak gwiazdą było przepiękne żółte Porsche 930 Turbo na złotych felgach. Mniam!

Z mocnych zawodników przewinęły się dwa McLareny 720S, Lamborghini Huracan Performante i najnowszy Bentley Continental GT, co ciekawe ten ostatni na litewskich rejestracjach.

Z nowinek, poza 992 było nowe wcielenie roadstera od BMW, czyli model Z4 w wersji M40i, a także BMW M5 Competition w niecodziennych barwach.

Uzupełnieniem parkingowych zabawek był Hyundai i30N w wersji hatchback (test tego hothatcha znajdziecie tutaj), Alfa Romeo Giulia Q z wydechem sygnowanym przez Akrapović’a, żarówiaste BMW M2, piękny niebieski Lexus RC F, Mercedes-AMG C43 z logami by Brabus, Audi Q7 V12 TDI i całe stado E-Tron’ów.

Podobno w kolejnych dniach targowych na parkingach pojawiało się jeszcze wiele ciekawych samochodów, ale tak, jak wspomniałem, ja byłem tylko pierwszego dnia. Już jestem ciekaw co zobaczymy na parkingach za rok! Oby było grubo!

Galeria x Motorshow 2K19 – Outside