Czas na dwunasty Moto Week, a w nim dwie (przed)premiery – nowe BMW 1 i nowy Mercedes GLS. Poprzednie Moto Weeki znajdziecie tutaj.

Nowe BMW 135i

Dzięki stronie Bimmerfile.com wiemy już jak będzie wyglądać nowa generacja BMW 1. Dla wielu osób to kolejny model tej marki, po trójce G20, który przypomina Lexusa i coś w tym jest, ale ogólnie zmiany są na plus. No może poza tym zalatującym plastikiem grillem. Nowe BMW 1 oparte jest na przednionapędowej platformie znanej z Mini czy BMW serii 2 AT/GT.

Topowe M135i wygląda bardziej zadziornie niż dotychczasowe M140i, mimo tego, że będzie miało prawdopodobnie mniej mocy (około 300 koni, zamiast dotychczasowych 340), a na pewno silnik 2.0 R4, zamiast 3-litrowej sześciocylindrówki. Oficjalna premiera nowej jedynki prawdopodobnie dopiero we wrześniu, na targach we Frankfurcie.

Nowy Mercedes GLS

Kolejny przedpremierowy „wyciek” to nowy Mercedes GLS. Nie ominęła go moda na ogromne grille i wloty powietrza, ale przy BMW X7 i tak wydaje się skromny i dystyngowany. Tył z kolei nawiązuje trochę do klasy S w coupe. I mi się podoba.

Tutaj oficjalnej premiery możemy spodziewać się szybciej niż w przypadku nowego BMW 1 – na targach w Nowym Jorku, które startują pod koniec tygodnia.