W czternastym Moto Weeku świeżutki Mercedes-AMG CLA 45 S i wzmocniony pick-up od Forda czyli Ranger Raptor. Poprzednie teksty z tego cyklu znajdziecie tutaj.

Mercedes-AMG CLA 45 S

Mercedes regularnie dostarcza tematów do Moto Weeka. Tym razem, dzięki błędowi w konfiguratorze na niemieckiej stronie, mamy możliwość zobaczenia zgrabnego tyłka Mercedesa-AMG CLA 45S.

Uwagę zwracają na pewno cztery wydechy podobne do tych z E53 czy CLS53 i czerwone zaciski hamulcowe. Ciekawa ma być też moc, bo mówi się o około 420 km (z kolei CLA 45 bez S będzie miał ich około 380), ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Skoro nowe mocne CLA pojawiło się tymczasowo w konfiguratorze to pewnie niedługo oficjalna premiera. Tymczasem test poprzedniego modelu tutaj.

Ford Ranger Raptor

Do salonów zmierza Ford Ranger Raptor. Pierwsze plotki zapowiadały 2.7 V6 o mocy 335 koni, ale koniec końców będzie 2 litrowy diesel biturbo o mocy 210 koni sparowany z 10-biegowym automatem. Szału nie ma, ale nadal może być ciekawie. Ranger Raptor ma pojawić się w naszych salonach w wakacje, cena w okolicach 200 tys.