W nowym Moto Weeku same SUVy. A że to nadal najlepiej sprzedające się samochody na rynku, to mam nadzieję, że newsy Was zainteresują. Poprzednie Moto Weeki tutaj.

Nowości w Mercedesie

Czas na nowe oznaczenie modelowe w Mercedesie. Parę dni temu zadebiutował GLE 580, który ma pod maską 4.0 V8 o mocy 490 koni wspomagane przez układ mild hybrid dodający do tego zestawu jeszcze 25 KM.

Co ciekawe, wersja 580 jest mocniejsza od jedynego dostępnego obecnie AMG, czyli 53, które ma tylko 3.0 R6 i 435 koni. Dziwne rzeczy w tym Mercu.

…i w BMW

BMW też postanowiło dorzucić mocne silniki do swoich suvów. Od teraz w X5 i X7 możemy teraz cieszyć się 4.4 V8 o mocy 530 koni. W X5 oznaczonym jako M50i da to 4.3 sek, do setki, a w X7 4.7 sek. Najs!

Land Rover Discovery Sport

Na rynek wjeżdza nowy Land Rover Discovery Sport. W kilku serwisach spotkałem się z informacjami, że to „odświeżenie” modelu (bo na pierwszy rzut oka rzeczywiście tak to wygląda), ale w rzeczywistości mały LR został oparty na nowej platformie Land Rover Premium Transverse Architecture (zastosowanej także w Evoque drugiej generacji), więc to jednak więcej niż tylko lifting.

Z zewnątrz mamy między innymi nowe reflektory i zderzaki, w środku nowy system Touch Pro i wirtualne zegary oraz podobno lepszej jakości materiały (to zawsze dziwnie brzmi, jak producent stwierdza, że w poprzednich modelach się za bardzo nie starał, ale teraz już jest lepiej ;)). Pod maską same 4-cylindrowe silniki 2.0 – diesle od 150 do 240 koni oraz benzyny od 200-250 KM (mild hybrid). Potem ma pojawić się też wersja trzystukonna.