W Moto Weeku nr 19 przeczytacie o nowym BMW 8 Gran Coupe, Porsche 718 Spyder GT4 i jego bracie Caymanie oraz specjalnej edycji klasy G. Poprzednie Moto Weeki są tutaj.

BMW 8 Gran Coupe

Po cabrio i coupe czas na BMW 8 Gran Coupe. Samochód z profilu nie jest moim zdaniem tak ładny jak poprzedniczka, czyli 6-tka GC, ale pewnie znajdzie grono amatorów.

Uwagę zwracają przednie światła, trochę w stylu starego dobrego E92 i jak zwykle ostatnio u BMW duże nerki, choć nie tak wielkie jak w klasie 7. Pod maską do wyboru diesel 840d xDrive o mocy 320 koni, benzynowe 840i RWD lub xDrive o mocy 340 koni oraz M850i xDrive rozwijające 530 koni. Nowe BMW 8 Gran Coupe w salonach ma pojawić się już we wrześniu.

Nowe Porsche 718 Spyder i Cayman GT4

Porsche pokazało nową wersję GT4 modeli 718 Spyder i Cayman. Mimo mody na turbo i downsizing, tutaj jest „po staremu” – wolnossący, sześciocylindrowy bokser 4.0 o mocy 420 koni (czyli 35 KM więcej niż w poprzednich GT4), do tego manual. Silnik kręci się do 8000 obr/min, a setka pojawia się na liczniku po 4.4 sek. Może ten czas nie jest oszałamiający, ale prędkość maksymalna już tak. Spyder rozpędzi się do 301 km/h, a Cayman do 304 km/h.

 

Mercedes G “Stronger Than Time” Edition

Gelenda świętuje swoje 40-lecie i z tej okazji możecie kupić specjalną edycję „Stronger Than Time”. Oprócz emblematów na błotnikach i zamontowanego w lusterku projektora, który wyświetla nazwę edycji na asfalcie czy innym podłożu na którym akurat zaparkujecie, wersja na 40-lecie nie wyróżnia się specjalnie na pierwszy rzut oka, ale standardowo dostaniecie w niej pakiet AMG Line z 20 calowymi felgami. Do tego dużo wyposażenia  takiego jak np. audio Burmester, zestaw asystentów kierowcy czy szyberdach jest w standardzie. Co prawda nie wiadomo jeszcze nic o cenach, ale zapewne zyskacie trochę względem tego jakbyście dobierali wszystko osobno.

Przy okazji premiery tej edycji specjalnej debiutuje nowa wersja silnikowa – 400d (3.0 R6 330 koni), oprócz tego będzie dostępne G500 i oczywiście AMG G63.

Mój test hardkorowego G63 tutaj.