Czas na Moto Week nr 24. Sprawdźcie kolejną porcję newsów motoryzacyjnych. Poprzednie teksty z tej serii znajdziecie tutaj.

Specjalna edycja Toyoty GT86

Pamiętacie jeszcze Toyotę GT86? To małe, stworzone wspólnie z Subaru coupe z trochę za słabym, wolnossącym silnikiem 2.0? Nadal budzi moją sympatię bo mocno wyróżnia się na tle tego co w oferują inni producenci. No bo kto inny za trochę ponad 120 tys. złotych da Wam coupe z napędem na tył?

Na 2020 rok Toyota przygotowała limitowaną wersję Hakone, której nazwa pochodzi oczywiście od słynnej japońskiej drogi Hakone Skyline. Zielony lakier i złote felgi naprawdę dobrze sie komponują. W środku z kolei sporo alcantary i wstawki z pomarańczowej skóry, które akurat wyglądają średnio.

Alpina B3 Touring

Zostajemy przy zielonych samochodach. Oczywiście mam na myśli lakier ;). Na zakończonych niedawno targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Alpina pokazała swoją wariację na temat BMW 3 G21.

B3 Touring ma pod maską silnik 3.0 R6 rozkręcony do 462 koni. Nie wiadomo nic na temat czasu 0-100, ale prędkość maksymalna to 300 km/h. Zapowiada się więc naprawdę solidny konkurent dla Audi RS4 Avant (2.9 V6 450 koni), bo jednak wyposażony w V8 Mercedes-AMG C63, zwłaszcza w wersji S, gdzie pod maską drzemie 510 koni, nadal pozostaje poza zasięgiem tej dwójki.

BMW Concept 4

Jeśli nerki w ostatnich modelach BMW wydawały się Wam zbyt duże, to ciekawe co powiecie na to co bawarski producent wymyślił w koncepcyjnym modelu serii 4. Ja pozostawię to bez komentarza… :).