W Moto Weeku nr 29 nowy Golf, dwa świeżutkie „szpiegowskie” zdjęcia nowych modeli BMW oraz hybrydowe Audi A6, które zapowiada się całkiem ciekawie. Poprzednie Moto Weeki tutaj.

Leak BMW M3

Wyciekł tyłek nowego BMW M3. Jest klasycznie – poszerzone błotniki i cztery niewielkie rury w centralnej częsci zderzaka. Dobrze, że nie jakieś atrapy :). Tylko ten plastikowy dyfuzor w kolorze nadwozia (podobno „personalizowany”) wygląda trochę jak część tuningowa z Aliexpress…

i BMW 4…

Skoro już jesteśmy przy przedpremierowych leakach i agrotuningowych klimatach to dzięki forum CocheSpias.net wyciekło też zdjęcie zbliżającej się serii 4.

Zobaczcie sami poniżej. Okazuje się, że to co możemy oglądać w BMW 7 to jest tylko przedsmak możliwosci producenta z Bawarii :).

Audi A6 PHEV

Audi zapowiedziało A6 w popularnej ostatnio wśród producentów premium wersji hybrydowej ładowanej z gniazdka. Połączenie silnika 2.0 TFSI i silników elektrycznych da moc 367 koni, czyli 18 więcej niż w nowym S6 diesel. Za to mniej jest momentu – „tylko” 500 Nm, zamiast 700 w dieslu, co ma przełożyć się na katalogowe 5.6 sek. do setki. W trybie elektrycznym samochód ma przejechać do 53 km.

Nowy Volkswagen Golf

Przy podsumowaniu minionego tygodnia nie może oczywiście zabraknąć nowego Volkswagena Golfa 8 generacji. Zmiany jak zwykle z jednej strony są niby dość subtelne, ale z drugiej na tyle duże, żeby nie można było go pomylić z poprzednią generacją. Kompletnie zmieniło się natomiast wnętrze. Nie przypomina ono żadnego dotychczas produkowanego modelu Volkswagena i zapewne zapowiada kierunek w jakim pójdą inne modele marki.

Ósmy Golf dalej powstaje na platformie MQB pamietającej 2012 rok, ale dzięki zastosowaniu nowych materiałów samochód ma być lżejszy nawet o 75 kg. Pod maską znane już silniki 1.5 TSI i nowe diesle także o takiej pojemności. GTI będzie mieć 250 koni, a Rka aż 350 :). Będzie także Hybrydowy Golf GTE.