W Moto Weeku numer 52 świeżutkie fotki aż trzech nowych modeli BMW – poliftowej 5tki, nowego 2 Coupe oraz iX3, a także o hardkorowym elektrycznym Mustangu.

Elektryczny dragster od Forda

Ford pokazał Mustanga Cobrę Jet 1400 EV, stworzonego do wyścigów na 1/4 mili. Zamiast 5.2 V8, które miał ten model w 2018 roku, mamy tu teraz silnik elektryczny o mocy 1400 koni.

Według deklaracji producenta, elektryczna Cobra Jet ma zaliczać dystans 1/4 mili w okolicach niskich 8 sekund i rozpędzać się na tym dystansie do 273 km/h. Wow.

BMW leaks

BMW ma (nie)fart do leaków. Tym razem przedpremierowo możemy oglądać nowe 2 Coupe w wersji M235i lub M240i (trudno odczytać to z oznaczenia). I to w dodatku jadące windą!

Z przodu jest dość spokojnie, model 2 nie zasłużył jeszcze na ogromne nerki. Jest za to oznaczenie „M”, trochę w stylu starego 8 E31. Jeśli chodzi o tył to czytałem porównania do Subaru WRX i rzeczywiście coś w tym jest.

Na razie nic wiadomo na temat premiery. Pierwsze w kolejce są pewnie takie modele jak M3 i nowe BMW 4, które już też oglądaliśmy na wyciekach parę miesięcy temu, ale nadal brakuje ich w salonach. Ale to nie wszystko… Drugim modelem, którego zdjęcia wyciekły jest iX3, czyli kolejne podejście do elektryka wg BMW. Po mocno eksperymentalnych modelach i3 i i8 mamy samochód, który „przegina” w drugą stronę – jest moim zdaniem po prostu nudny. Zmian względem zwyklych benzynowych X3 czy X5 jest bardzo mało i w dodatku nie są zbyt udane – te dodatkowe dokładki wyglądają mocno plastikowo. No cóż, zobaczymy jak będzie live. I to też jeszcze nie wszystko ;). Bo do kompletu wyciekły jeszcze foty liftu BMW 5.

Zarówno z przodu jak i z tyłu upodobniło się ono do obecnej generacji trójki. Zmiany nie wydają się duże, ale „look” sedana BMW zmienił się mocno i to moim zdaniem na lepsze.