Targi w Paryżu dopiero się zaczną, ale foty najciekawszych premier wyciekały już przed nimi. O Mercedesie-AMG A35 już pisałem (więcej info tutaj), ale ciekawych premier jest więcej – wystarczająco, aby stworzyć ten mały TOP7. Składa się on głównie z propozycji niemieckich producentów – nie z powodu mojej szczególnej miłości do nich, ale dlatego, że bardzo dużo marek (jak np. Alfa Romeo, Fiat, Ford, Mazda, Nissan, Mitsubishi, Opel, Subaru, Volvo) targi paryskie po prostu olało – może przygotowują się na te w Nadarzynie ;).

W każdym razie, mimo absencji wielu producentów premierowych ciekawostek nie brakuje. Moim zdaniem najciekawsze poniżej.

7. BMW 3 G20

Czas na nową generację trójki był najwyższy i oto jest. G20tka to raczej ewolucja, nie rewolucja. Niestety nie jestem fanem ostatnich poczynań designerów BMW – ten samochód wygląda trochę jak spłaszczony Lexus IS sprzed ładnych kilku lat. Na razie najlepszą wersją będzie M340i, potem dostaniemy oczywiście „pełną” Mkę.

 

6. Skoda Kodiaq RS

Do grona mocnych Czeszek dołącza Kodiaq. Pod maską nietypowo, bo o ile wszystkie marki powoli odchodzą od diesli to tutaj dostaniemy 2.0 BITDI o mocy 240 koni. Setka w 6.5 sekundy. O ile Skoda wyceni ten samochód dobrze, to może być hit na naszym rynku.

5. Mercedes GLE

Nowy Mercedes GLE na zewnątrz nie różni się szczególnie od poprzednika, jednak wielkie zmiany zaszły w środku. Wnętrze uciekło wreszcie z wczesnych lat tego wieku i przystaje do reszty modeli z gamy. Za multimedia odpowiada oczywiście najnowszy MBUX. Tylko po co tyle tych nawiewów? Pod maską będzie dostępna między innymi nowa rzędowa, 3-litrowa 6tka z systemem mild-hybrid.

 

4. Hyundai I30N Fastback

Kolejna nisza na rynku odkryta. Hot fastback :). Tradycyjne I30N w hatchu podobało mi się bardzo, więc pewnie z tym będzie podobnie. Wygląda moim zdaniem zaskakujaco dobrze.

3. Audi E-Tron

E-Tron plasuje się pomiędzy Audi Q5 a Q7 i ma zaoferować ponad 400 km zasięgu na jednym ładowaniu, a do setki ma rozpędzać się poniżej 6 sek. Bardzo ciekawa robi nam się konkurencja wśród „elektryków” :).

2. Mercedes EQC

Niemcy ze Stuttgartu przygotowali naprawdę niezły lineup na targi i tak jak konkurencja z Inglostadt w zanadrzu też mają elektrycznego SUVa. Mercedes EQC to pierwszy w pełni elektryczny model tej marki. SUV, 400 km zasięgu, setka w 5.1 sek. Tesla ma się czego obawiać.

1. Audi SQ2

Hothatch w podwyższonym wydaniu, to już coś co mieliśmy przy okazji Mercedesa-AMG GLA 45. Teraz do stawki dołącza Audi. SQ2 ma pod maską silnik 2.0 T(F)SI o mocy 300 koni znany z S3 i VW Golfa R. Setka w 4.8 sek. Wygląda naprawdę zacnie.