Jakoś szybciej ten czas ostatnio mija i do końca nie wiadomo, jaki mamy dzień tygodnia prawda? Jedno jest pewne – czas na Moto Weeka 47, a w nim sporo ciekawych newsów ze świata motoryzacji.

Bugatti prezentuje co ma dobrego

Kiedy w sklepach najlepiej sprzedaje się papier toaletowy, Bugatti przypomina, że ma w produkcji 6 wspaniałych hypercarów.

Kilka dni temu producent zaprezentował swój „line-up” pod Château St. Jean w Molsheim. Składają się na niego modele Chiron Pur Sport (60 sztuk i cena 3 mln euro), Centodieci (10 sztuk za 8 mln. euro każda), Chiron Super Sport 300+ (produkcja w 30 egzemplarzach, cena 3,5 mln), La Voiture Noire (jedna sztuka za 11 milionów euro), Divo4 (40 sztuk, 5 mln. euro) oraz „plebejski” Chiron Sport, który nie jest limitowany i kosztuje skromne 2,5 miliona euro. Fajnie popatrzeć i pomarzyć.

Zastrzyk mocy

Nowy Focus ST jest całkiem mocny jak na przednionapędowego hothacza – 280 koni z silnika 2.3 pozwala na osiągnięcie setki w 5.7 sekundy. Dla brytyjskiego Mountune, które od dawna ulepsza Fordy było to za malo i wypuścili dedykowany pakiet m330, który jak sama nazwa wskazuje rozkręca silnik do 330 koni, a czas rozpędzenia do setki zmniejsza o dodatkowe pół sekundy.

To wszystko za pomocą zmienionego programu silnika oraz nowego filtra powietrza. Do tego oczywiście odpowiednie „obrandowanie”, żeby wszyscy wiedzieli o tym, że Wasz Focus ST dostał zastrzyk mocy. Do kompletu można dokupić też dedykowane do tego modelu felgi czy elementy wnętrza jak np. gałkę lewarka skrzyni biegów.

Wszystko za jedyne 600 funtów wraz z roczną gwarancja, że silnik się Wam nie rozpadnie :).

Lambo, Lambo oddam!

Nie załapaliście się na jeden z 63 egzemplarzy Lamborghini Sian i nie możecie spąć po nocach? Jest dla Was ratunek – znana firma tuningowa Mansory postanowiła parę dni temu wystawić na mobile.de swój „przydział” na ten model. Jak za darmo – 3.77 mln. euro. Dostawa planowana jest na czerwiec 2020. Ogłoszenie tutaj.