No i w końcu jest Moto Week z numerem 72. Po dłuższej niż zwykle przerwie czas na kolejną sporą pigułę newsową :). Następna po nowym roku. Trzymajcie się w tych trudnych czasach ;).

Jak najdalej stąd…

Jeep Gladiator Top Dog przygotowany przez MOPAR to samochód idealny na dzisiejsze czasy, gdzie nawet hotel stał sie zakazanym siedliskiem zarazy.

Jest duży i wygodny zarówno do siedzenia jak i do spania, wjedzie nawet w najtrudniejszy teren. Przewiezie też na dachu rowery, a na pace jest między innymi zintegrowana lodówka i maszyna do robienia hot-dogów. Nic tylko wyjechać jak najdalej :).

Na bogato

Ostatnio zapomniałem wspomnieć o nowym Maybachu, powstałym oczywiście na bazie najnowszej klasy S W223. Ale w zasadzie co tu dużo mówić. Przepych i luksus do kwadratu. Jeśli jeszcze go nie widzieliście, to parę fot poniżej.

Główne rynki zbytu tego modelu wg Mercedesa to między innymi Chiny, Korea Południowa, Rosja. Nowy Maybach będzie dostępny w salonach lada chwila.

Nowy SUV coupe

Infiniti pokazało nowe QX55, konkurenta dla takich modeli jak BMW X4 czy Mercedes GLC Coupe, które debiutowały już kilka ładnych lat temu.

Środek nowego SUVa Infiniti też bardziej nawiązuje do 2015, a nawet 2005 roku, ale ma to swój urok. Są klasyczne zegary, dwa ekrany o niezbyt dużej rozdzielczości i morze przycisków.

Pod maską silnik 2.0 VC-Turbo, 270 koni, skrzynia CVT i setka w okolicach 7 sekund. Samochód oczywiście nie będzie dostępny w Unii Europejskiej, bo Infiniti się od nas niestety na początku roku wyprowadziło. Będzie można go natomiast kupić w Azji, Rosji czy USA. Ceny wystartują od okolic 40 tysięcy dolarów.

MV Augusta x Alpine

Marka MV Agusta nawiązała współpracę z Alpine, czyli kultowym francuskim producentem samochodów sportowych (moje testy Alpine tutaj i tutaj) i wyścigowych, aby wspólnie zaprojektować i wprowadzić do produkcji limitowaną serię 110 motocykli zainspirowanych modelem A110. Model Superveloce był naturalnym wyborem, ponieważ idealnie wpisuje się w stylistykę Alpine A110 – uosabia ponadczasową elegancję i zapewnia równie niezapomniane emocje na każdej drodze.

Model Superveloce Alpine jest wyposażony w kultowy 3-cylindrowy, rzędowy silnik MV Agusta o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. Maksymalna prędkość jednostki wynosi ponad 240 km/h. Dodatkowo dostępny będzie szeroki wybór akcesoriów zaprojektowanych specjalnie z myślą o limitowanej edycji. Motywy graficzne, detailing oraz akcesoria są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine. Podobnie jak model Alpine A110, który jest ikoną sportów samochodowych, motocykl Superveloce Alpine zapewnia imponujące osiągi, niezrównaną zwrotność i właściwości jezdne.

Jeśli chcielibyście mieć Superveloce Alpine to musicie się pośpie… a nie… wszystkie się sprzedały w 24h.