Jedziemy z ostatnim przed wakacjami (już 60-tym!) Moto Weekiem. Gdybyście zatęsknili przez ten czas to możecie przeczytać poprzednie tutaj.

Holandia nie tylko rowerami stoi

Donkervoort D8 GTO-JD70 to szalony projekt wyposażony w silnik 2.5 R5 od Audi o mocy 415 koni co przy jego 680 kilogramach wagi pozwala na osiągnięcie setki w budzące respekt 2.7 sekundy i rozwinięcie maksymalnej prędkości 280 km/h. A to wszystko przy otwartym nadwoziu. Wesoło.

Producent planuje 70 egzemplarzy z czego na połowę ma już chętnych. Cena 198.000 euro.

Jubileusz Range Rovera

17 czerwca mineło 50 lat od kiedy powstał pierwszy Range Rover. Z tej okazji brytyjski producent przygotował specjalną edycję tego samochodu, limitowaną do 1970 egzemplarzy. Będzie on dostępny w specjalnych lakierach Tuscan Blue, Bahama Gold oraz Davos White nawiązujących do klasycznej palety w której był oferowany pierwszy Range. Do tego dwa nowe wzory felg oraz okolicznościowe oznaczenie „Fifty” we wnętrzu.

Urus Crazy Color

Lamborghini chce przypomnieć o tym, że ma w ofercie SUVa i przygotowało dla niego nowy pakiet stylistyczny Pearl Capsule. Oferuje on do wyboru trzy „żarówiaste” kolory lakieru znane dotychczas ze sportowych modeli tej marki – Giallo Inti (czyli żółty), Arancio Boreali (pomarańczowy) i Verde Mantis (widoczny na fotach niżej zielony), a oprócz nadwozia akcenty kolorystyczne mamy też na felgach i w środku.

Oprócz pakietu Pearl Capsule, Urus dostanie w roku modelowym 2021 także nowe systemy bezpieczeństwa – między innymi ulepszony Park Assist. Trzeba w końcu jakoś tego giganta zaparkować… :)